#2 Seat Leon Cupra R ST oraz marka Cupra – wywiad z Jakubem Góralczykiem

#2 Seat Leon Cupra R ST oraz marka Cupra – wywiad z Jakubem Góralczykiem

#2 Seat Leon Cupra R ST oraz marka Cupra – wywiad z Jakubem Góralczykiem

 
 
00:00 / 57:55
 
1X
 

Podczas testów w Barcelonie ostatniego modelu Cupra ze znaczkiem Seata, czyli modelu Leon Cupra R ST, zapytałem Jakuba Góralczyka, PR Managera marek Seat oraz Cupra w Polsce, o to, dlaczego Cupra została wyodrębniona z Seata, jakich nowych modeli możemy spodziewać się w przyszłości i czy będą to tylko SUVy i crossovery?

Cupra od ponad roku jest samodzielną marką koncernu VAG, w tym momencie posiada jedynie model Ateca ze swoim logo na masce. Obecna generacja modelu Leon powoli zbliża się do kresu swojej rynkowej bytności, sprawa ma się podobnie w kwestii wersji Cupra modelu Leon. W Barcelonie miałem okazję testować limitowaną na polski rynek do 13 egzemplarzy wersję Seata Leona Cupra R ST.

Samochód ten dysponuje mocą 300 KM, którą dostarcza silnik 2.0 TSI. Moc przekazywana jest na cztery koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej DSG. Wersja R wyróżnia się od pozostałych modeli Cupra ST 4Drive sporą ilością carbonowych dodatków (spoiler dachowy, dolne dokładki zderzaków przedniego i tylnego, fragment listwy ochronnej tylnych drzwi) oraz elementami wnętrza obszytymi alcantarą (wieniec kierownicy, mieszek dźwigni zmiany biegów).

Leon Cupra po raz ostatni jest wersją wyposażenia Seata. Nowy Leon, którego premiera zbliża się wielkimi krokami nadal będzie dzielony pomiędzy marki Seat i Cupra, jednak jego charakter w sportowej katalońskiej marce ma być znacznie bardziej bezkompromisowy.

Dodaj komentarz

Close Menu